AB PARTİ Kırklareli Kofçaz İlçe Belediye Başkan Adayı Mustafa Şükür Aycı Oldu – Siyaset


31 Mart 2024 Mahalli idareler seçimleri hazırlıklarını sürdüren Adalet Birlik Partisi (AB Parti), Kırklareli Kofçaz Belediye Başkan Adayını açıkladı.  Kırklareli Kofçaz Belediye Başkan Adayı, Adalet Birlik Partisi İstanbul İl Başkanı Mustafa Şükür Aycı oldu.

Kofçaz İlçesi için hazırladığı 39 sosyal-teknik proje ve vaatlerini açıklayan AB Parti Kofçaz Belediye Başkan Adayı Mustafa Şükür Aycı, Kofçaz’ı Türkiye’nin en güzel ilçelerinden biri yapacağını söyledi.

MUSTAFA ŞÜKÜR AYCI’YA  SEVGİ SELİ

Yerel seçimler öncesi çalışmalarını hızlandıran Adalet Birlik Partisi Kofçaz Belediye Başkan Adayı Mustafa Şükür Aycı, projelerini kamuoyuna açıkladı.  
Aday ve proje tanıtım toplantısının yapıldığı salon Türk bayraklarıyla donatılırken duvarlara da dev Türk bayrakları ve Büyük Önder Atatürk’ün resimleri asıldı. Seçim müzikleri eşliğinde salona giren AB Parti Kofçaz Belediye Başkan Adayı Mustafa Şükür Aycı’yı partililer sevgi gösterileriyle karşıladı.
Adalet Birlik Partisi Genel Başkanı İrfan Uzun, Genel Başkan yardımcıları,  milletvekili adaylarının yanı sıra Adalet Birlik Partisi Kırklareli İl Başkanı Emre Can Yavuz, Adalet Birlik Partisi Kofçaz İlçe Başkanı Medeni Dalankay, parti yöneticileri, belediye başkan adayları ve partililer açıklamaya katıldı.

SORUNLARI ÇÖZME VAADİ

Sosyal-teknik projeleri ve vaatlerini anlatan AB Parti Kofçaz Belediye Başkan Adayı Mustafa Şükür Aycı, iş olanaklarının kısıtlı olması, doğal gaz ve lise olmaması nedeniyle Kofçaz’ın yoğun bir göçe maruz kaldığını, bu sorunları öncelikli olarak çözeceğini söyledi.  

İŞ VE İSTİHDAM İÇİN, TURİZM KENTİ

Kofçaz’ın öncelikle iş olanaklarının artırılması ve genç nüfusun istihdamının sağlanabilmesi için “Bölgesel Turizm Yatırım Projesi” hazırladığını ifade eden Kofçaz Belediye Başkan adayı Mustafa Şükür Aycı, Kofçaz’ı bir Turizm kenti haline getirmeyi hedeflediğini söyledi.  

Doğal bir ortamda, sakin bir tatil arayanların Kofçaz’ı tercih edeceğini ifade eden AB Parti Kofçaz Belediye Başkan Adayı Mustafa Şükür Aycı, “Kırklareli’nin doğal güzellikleri ve sakinliğiyle öne çıkan Kofçaz ilçemizin başlıca geçim kaynağı, tarım, hayvancılık ve ormancılık. Kofçaz ilçemiz Yıldız dağlarının eteğinde 640 m rakımlı dağlık bir bölgede yer alıyor. Kofçaz’ın şimdiye kadar değerlendirilmemiş olan bu güzellikleri turizm alanında kaynak sağlayacaktır. Kofçaz İlçemizin, kışın yoğun kar alması yazın da ormanlık alanlarının çokluğu nedeniyle kamp tutkunları ve doğaseverler tarafından tercih ediliyor. Doğal güzelliklerinin yanı sıra sakin bir tatil arayanların gözdesi haline gelen Kofçaz, doğası ve temiz havasıyla da öne çıkıyor. Doğada kamp yapmak isteyenler ve yamaç paraşütü yapmak isteyenler Kofçaz’ı tercih ediyor. Dereleri, yeşillikleri, inişli çıkışlı rotası ile özellikle sportif anlamda özgün bir coğrafyaya sahip olan Kofçaz ilçemiz, doğal bir turizm cenneti, büyük bir ekonomi değeri ve gelir kaynağı olabilecek bir Turizm kenti.” Dedi.

İLK ÖNCE OKUL YAPACAĞIZ

Zorunlu eğitimin sosyal ve insani bir hak olduğuna dikkat çeken AB Parti Kofçaz Belediye Başkan Adayı Mustafa Şükür Aycı, okul sorununun ivedilikle çözülmesi gerektiğini kaydetti.

Eğitimin toplumsal gelişim açısından da büyük önem taşıdığını belirten Başkan Adayı Mustafa Şükür Aycı, “Ancak eğitimli insanlar, toplumun daha iyi bir geleceği için çalışabilirler. Eğitim, insanların birbirleriyle daha iyi anlaşmalarına, farklı kültürleri anlamalarına ve toplumsal sorunların üstesinden gelmelerine yardımcı olur. Türkiye’de eğitim sistemi temel olarak ilköğretim, ortaöğretim ve lise eğitimi olarak 3 aşamaya ayrılır ve bu 12 yıllık süreç zorunlu eğitim kapsamındadır. Öncelikli işimiz Kofçaz ilçemizde zorunlu eğitimin huzurla yapılması için okullar yapacağız.” Şeklinde konuştu.

LİSE İLÇEDE HAYAT BULACAK

DOĞALGAZI KOFÇAZA GETİRECEĞİZ

KONUT SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ

GENÇLER İLÇESİNE GERİ DÖNÜŞ YAPACAK!

AB Parti Kofçaz Belediye Başkan Adayı Mustafa Şükür Aycı, diğer sosyal-teknik proje ve vaatlerini şöyle sıraladı:

GÜNGÖRMÜŞLERİMİZ İÇİN REHABİLİTASYON VE GERİATRİ MERKEZİ

GÜNGÖRMÜŞLERİMİZ için yaşlı yaşam merkezi kuracağız. Bu merkez Türkiye’de eşi benzeri olmayan en modern huzur evi olacak.
Ayrıca İlçemizin en gözde bölgesine GÜNGÖRMÜŞLERİMİZ için REHABİLİTASYON VE GERİATRİ merkezi yapacağız. İşletmesini de Hayır İşleri Vakfı’mızla Kofçaz Belediyesi olarak ortak yapacağız.

Güngörmüşlerimizin yaş alma dönemindeki sağlık sorunları ve bu sorunların tedavileriyle yakından ilgilenen bir geriatri sağlık merkezi kuracağız.

Bu merkezde yaşlılığa bağlı olarak oluşan sağlık sorunlarını ve bunların tedavilerini sağlayacak gerontologlar görev yapacak.

Projemizde görev alacak sabırlı, iletişim becerisi yüksek, merhametli, empatik, pratik çözümler üretebilen Gerontologlarımızın temel görevi şöyle;

Sağlık merkezimize gelen yaşlı hastalarla bireysel olarak ilgilenip onların yaşadığı sağlık ve sosyal sorunların çözümüne yardımcı olur.

Yaşlılık ve yaşlanmayla ilgili araştırmalar yapar. Yaşlıların hayat standartlarını iyileştirmek için çalışır. Yaşlıların huzurlu ve mutlu yaşam sürmelerine yardım eder. Yaşlıların sosyal yönden gelişmeleri için çalışmalar yapar. Yaşlılar ve aileleri için eğitimler düzenler. Yaşlıların sağlıklı bir şekilde yaşlanmaları için politikalar üretir.

ENGELİLERİMİZ İÇİN ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ
Kofçaz Belediyesi olarak kuracağımız, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde, ilçe sınırları içerisinde ikamet eden, bedensel ve zihinsel engellilere ve ailelerine yönelik; tedavi, eğitim-öğretim, psikolojik destek, okul destek, fizik tedavi ve sağaltım, havuzda su terapisi, aile terapisi, çift terapisi çalışmaları uygulanabilecek ve çeşitli zekâ testleri gerçekleştirilebilecek.

Bu merkezde Engellilerimiz için psikoloji, rehberlik ve sosyal danışmanlık hizmetleri verilecek. Toplumsal hayatta yaşayan, üreten, etkinliklere katılan bireyler olmaları sağlanacak.

Medya, sosyal medya, sivil toplum örgütleri ve meslek odaları ve belediyemizce yapılacak çalıştaylar ile engeller birlikte aşılacak. Kamusal alanlar içinde ve bu mekanlara erişim için gerekli fiziksel düzenlemeler ve toplu taşımalar yapılacak. Parklarda ve oyun alanlarında engelli ve yaşlı vatandaşlarımızın erişimi ve kullanımı için fiziki düzenlemeler yapılacak. Belediye otobüslerinde engelli vatandaşlarımız ve yaşlılarımızın daha rahat kullanabilmesi için düzenlemeler yapılacak. Zihinsel Engelli Çocuklar İçin Meslek Edindirme Kursu açılacak. Bu kurslardan mezun olan çocuklar; belediyenin çeşitli birimlerinde ve belediyemiz bünyesinde özel olarak kurulacak işletmelerimizde meslek sahibi olarak çalışacaklar, kendi paralarını kazanacaklar, harcayacaklar, sosyal güvenceleri olacak ve bu iş yerlerinden emekli olacaklar. Engelli ve Yaşlılar için kurulacak olan hizmet binaları şehrin ve sosyal hayatın merkezinde konumlandırılacak.

EVDE BAKIM HİZMETLERİ İLE YÜZLER GÜLECEK

Hali hazırda mevcut belediye tarafından yürütülen evde bakım hizmetlerinin kapsamı genişletilerek sürdürülebilirliği sağlanacak. Yaşlı, engelli ve sağlık problemleri olan, evinden çıkmakta sorun yaşayan, vatandaşlarımızın her türlü bakımı oluşturacağımız sağlık destek birimi tarafından profesyonel imkanlar dahilinde sağlanacak.

SOSYAL DESTEK VE KÜLTÜR MERKEZİ

Kofçaz Belediyesi olarak kuracağımız Kültür ve Sanat Merkezimiz, sergi salonu, fuaye, derslikler, kütüphane ve spor salonuyla modern bir yaşam merkezi hüviyetine sahip olacak. Kültür merkezimiz, yetişkin ve çocuk tiyatroları, sinema gösterileri, söyleşileri ve sergileriyle birbirinden değerli faaliyetlere ev sahipliği yapacak. Konserlerin düzenlenebileceği amfi tiyatro, ziyaretçilerin ilgi odağı olacak sonsuzluk havuzu, çocuklarımızın keyifle vakit geçirebileceği oyun alanları ve bölgede büyük ilgi uyandıracak uzay bilim merkezi,  yürüyüş ve bisiklet parkurlarını kapsayacak devasa bir eğlence merkezi kuracağız.
Bu projede yer alan hizmetler hem ilçemize hem de iç veya dış turizmle gelen misafirlerimize hizmet verecek, ilçemizin merkezine renk katacak.

ÇOCUKLARIMIZI SİNEMA VE TİYATRO İLE BULUŞTURUYORUZ

Kofçaz’da çocuğu sinema ve tiyatro görmeden çocukluk dönemini tamamlıyor. Bu tanımlamaya uyan çocuklarımıza ayda bir kez ücretsiz sinema ve tiyatro hizmeti sunmayı görev olarak kabul ediyoruz.

FESTİVALLER KENTİ OLACAĞIZ

Kentlere turist çekmenin en etkin yollarından bir tanesi o kentlere uygun festivaller düzenlemektir. Festivaller hem ilçede yaşayanların coşkulu, mutlu ve eğlenceli günler geçirmesini sağlar, hem de çevre illerden ve ülkelerden çok sayıda kişinin ilçemizi ziyaret etmesi ile birlikte ilçenin marka değeri artar. Bu amaçla biz ilçemize uygun festivaller düzenleyeceğiz. Yıl da en az 7 festival düzenleyeceğiz; Kış Festivali Mantar Festivali Tavukçuluk Festivali Patates Festivali. Üniversite Bahar Şenliklerini ilçe merkezine de entegre edilecek.

YENİ STADYUM KOMPLEKSİ

36 bin metrekare arsa üzerine mevcut yerinde yapılacak olan 14 bin seyirci kapasiteli yeni stadyum projesinde, 1000 araçlık otopark, yenilenebilir enerji, 3000 bin metrekare iş yeri ve BSStore, 150 odalı şehir oteli ve 1000 kişilik çok amaçlı salon bulunacak.

PAZAR YERİ PROJESİ

Büyük bir pazar yeri kuracağız ve ilçeyi güzelleştireceğiz. Pazar esnafının çalışma şartlarını iyileştirip hayatını kolaylaştıracağız. Pazar yerinin doğusunda 5200 metrekare alan üzerine kurulu 40 iş yerinde oluşacak modern açık ve kapalı pazar yeri projemizi hayata geçireceğiz. Kırklareli ve çevre ilçelerinin Kofçaz’a alışverişe gelmelerini sağlayacağız. Ayrıca Komşu Ülke ile tarımsal ticaretleri arttıracağız.

ORGANİK KÖY ÜRÜNLERİ PAZARI

Yeni Mahalle ve Yeşillik Mahallesi arasında yol çıkışına bir kilometre mesafede organik pazar yeri kuracağız. Organik pazarımız yol batı çıkışına ve D100 karayoluna çok yakın olacağı için her gün Kofçaz’dan geçen binlerce insanın kolayca ulaşabileceği bir konumda. Bu projeyle ilçede tarım ve hayvancılığın gelişimine katkıda bulunmayı ve organik pazarından ilçemize katma değer yaratmayı hedefliyoruz.

KOFÇAZ TÜRKİYE’NİN EN TEMİZ İLÇESİ OLACAK

Turizm şehri olma konusunda iddialı olan Kofçaz’da çöp sorununu tamamen ortadan kaldıracağız. Mevcut konteynırları modern hale getirip bina önleri ve kaldırımdaki görüntü kirliliklerine son vereceğiz. Çöp toplama saatlerinde düzenlemeye gidip dezenfektasyon sistemini hayata geçireceğiz.

TÜRKİYE’NİN EN UCUZ SUYUNU KULLANACAĞIZ

Kofçaz su kaynakları bakımından oldukça zengin bir yer olmasına rağmen halkımız ne yazık ki Türkiye’nin en pahalı suyunu kullanıyor. Yeni su kaynaklarının da hizmete girmesiyle birlikte Kofçaz bizim başkanlığımız döneminde “TÜRKİYE’NİN EN UCUZ SUYUNU KULLANACAK.”

YURT İÇİ-YURT DIŞI KÜLTÜR TURLARI

Belediyemiz tarafından Kofçaz halkına kültür turları düzenleyeceğiz. İlk olarak kentin civar ilçelerinin tarihi ve coğrafi yapısını rehberler eşliğinde günü birlik turlarla vatandaşlarımızla buluşturup bilgi sahibi olmalarını sağlayacağız. Bir sonraki aşamadaysa kadınların hayattaki telaşından, koşturmasından biraz olsun uzaklaşmaları, nefes almaları, keyifli bir gün geçirmeleri için şehir dışı gezilerini başlatacağız. Ayrıca sponsorluk sistemini hayata geçirerek, hiç yurt dışına gitme fırsatı bulamayan kadınlarımızı ve yoksul aile çocuklarımızı başta Avrupa kentleri olmak üzere dünyanın turistik kentlerine götüreceğiz.

TURİZM REHBERLİK BÜROSU KURULACAK

Kofçaz’ımızı kültürel, tarihi ve turistik mekanları hakkında bilgilendirme ve tanıtım çalışmaları yapacağımız bu büromuzda sunulacak hizmetler sayesinde şehrimize gelecek turist sayılarında ciddi artışlar yaşanacak.

VATAN SİZE EVLATLARINIZ BİZE EMANET

Canı pahasına görev yapan askerlerimiz ile ailelerine destek olmak amacıyla ülkeye örnek olacak bir projeyi hayata geçireceğiz. ‘Vatan Size, Aileniz Bize Emanet’ Projesi kapsamında askerlerimizin okula giden çocuk ve kardeşlerine kırtasiye desteği sağlayacağız.

ZEKAT VE FİTRELER ARTIK GERÇEK YOKSULLARA…

Hali vakti yerinde olan, inancımız gereği zekat veren vatandaşlarımızın bir kısmı bu yardımları yapacak doğru insanları bulamamaktan şikayet ediyor. Zekat ve fitre verecek vatandaşlarımızı ihtiyaç sahibi aileler ile buluşturarak yardımların doğru yerlere ulaşmasını sağlamayı amaçlıyoruz.

DOĞAL ÜRÜN ÜRETİMİ DESTEKLENECEK

Bu alanlarda vatandaşların kanatlı, küçük ve büyük baş hayvan yetiştirmelerine izin verilecek,  vatandaşlarımıza fide, ücretsiz sulama suyu gibi destekler verilerek bahçelerde bostan kurulması teşvik edilecek. Üretilen meyve, sebze, yumurta, süt, peynir, tereyağı, kaymak gibi doğal ürünlerin sağlık kontrolleri yapılarak Organik Köy Ürünleri Pazarı’nda satılacak.

AQUAPARK VE SUALTI DÜNYASI’NI KOFÇAZ’A KAVUŞTURACAĞIZ

Kofçaz’da çocuk, genç ve ailelerimizin en  çok istediği ‘Eğlence Merkezinin’ içeriğini belirledik. İlçemizin ihtiyacı olan bu Eğlence Merkezinde Aquapark ve Sualtı Dünyası ön plana çıkacak. Kofçaz’lı hemşerilerimizin büyük ilgi göstereceği bu Eğlence Merkezinde çocuk ve gençlerimize yeni eğlence alternatifi yaratacağız.

GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİ PROJESİ

Hayatımızın her alanında ve yoğun bir şekilde kullanılan enerji kaynaklarında değişim yaşanmaktadır. Özellikle gelişmiş ülkelerde fosil yakıt yerine yenilenebilir enerji kullanılmaya başlanmıştır. Biz de diğer belediyelerin başlatmış olduğu güneş enerjisi santrallerini geliştirerek yaygınlaştıracağız. Güneş Enerjisi projemizle hem temiz enerji üretmiş olacağız hem de Belediyemizin elektrik giderlerini karşılayarak tasarruf sağlayacağız.

ELEKTRİK ÜRETECEĞİZ

Çöp Yakma ve Bertaraf Etme’ Projesi ile çöpler sırasıyla ayrıştırma, gazlaştırma ve yakma aşamasından geçirilecek. Bu proje ile Kofçaz ilçemizin tüm atıkları yüzde 100 değerlendirilmiş olacak. Çöp yakma sırasında ortaya çıkan ısı ile kurulacak olan serada ise çiçek yetiştiriciliği yapılacak. Koku, çirkinlik, sinek gibi hususlar artık Kofçaz’ın gündeminden çıkacak. Ayrıca güneş enerjisi ve rüzgar tribünleri ile ilgili Kofçaz’daki verimlilik durumuna bakılacak, gerekirse bu şekilde elektrik üretimiyle ilgili çalışmalar başlatılacak.

HALK EKMEK ve HALK SÜT

Sosyal belediyecilik anlayışımız ile sağlıklı nesiller yetiştirmek ve halkımızın en temel tüketim maddelerinden biri olan sütü katkısız, güvenli ve ekonomik olarak tüketebilmesi amacıyla Halk Ekmek Büfelerinde ek olarak bir de ‘Halk Sütü’ siz değerli Kofçaz halkımıza sunacağız. Projemiz ile birlikte Kofçazlı çiftçimizin ürettiği, doğal, sağlıklı, ekonomik sütü halkımız ile buluşturuyoruz. Yenilenecek Halk Ekmek Büfelerinde satışa sunulacak olan Halk Süt, pastörize günlük süt olma özelliği taşıyacak. Hiçbir ticari kaygı gütmeden yağı alınmamış ve içine, başta su olmak üzere, herhangi bir madde katılmamış sütlerimizi piyasadaki muadil pastörize günlük sütlerden çok daha ucuza halkımıza sunacağız.

ESKİ BİNA HALKA HİZMET EDECEK

Biz ranta değil, halka önem verdiğimizi vurgulamak için bu tescilli binayı Gençlik Merkezi, ilk ve orta öğretim öğrencilerine yönelik Etüt Merkezi ve Meslek Edindirme Kursları için tahsis edeceğiz. Böylelikle ranta değil, halka hizmet anlayışımızı ortaya koyacağız.

MİNİ MİNİ BİRLER KAMPANYASI

Eğitime katkıda bulunmak belediyemizin en önemli önceliklerinden birisi olacak. Çünkü eğitimi önemsiyoruz. Geleceğimiz olan çocuklarımızın en iyi ve kaliteli eğitimi almaları için adeta belediye olarak seferber olacağız. Bu bağlamda sosyal belediyecilik anlayışımızın bir gereği olarak okul çantası ve kırtasiye malzemeleri bizden kampanyasıyla ilimizdeki okullarda birinci sınıfa başlayacak bütün öğrencilerimizin çanta ve kırtasiye ihtiyaçlarını karşılayarak ailelerinin ekonomik yükünü bir nebze de olsa hafifleteceğiz.

ADLİ YARDIM HİZMETİ VERECEĞİZ

Kırklareli Barosu ile anlaşarak hemşerilerimizin hukuki sorunlarının halli için mahalle konaklarımızda haftanın bir günü ücretsiz olarak hukuki danışmanlık hizmeti sağlayacağız.

BELEDİYE ETÜT MERKEZLERİ KURULACAK

Tüm hizmetlerimiz gibi eğitimde de iddialı bir belediye olacağız. Biz hizmetlerimizle şehrimizi imar edeceğiz ama gençlerimizi de ihmal etmeyeceğiz. Maddi olarak zor durumda olan öğrencilerimizin eğitim hayatında da yanında olacağız. Eğitimde fırsat eşitliğini sağlayabilmek adına atanamayan öğretmenlerimizden oluşacak eğitim kadrosu ile oluşturacağımız ücretsiz belediye etüt merkezimizi hayata geçireceğiz.

CAN DOSTLARIMIZA SENDE DESTEK VER

Kofçaz ilçesine kazandıracağımız  bölgenin en donanımlı hayvan hastanesine ek olarak hayvanları barındırma ve doğal yaşam parkı açacağız. Ekipler tarafından merkeze getirilen sokak hayvanları için doğal yaşam parkı oluşturup veterinerler tarafından bakımları yapılan köpeklerin serbest şekilde doğada gezmeleri sağlanacak.

ÜCRETSİZ Wİ-Fİ VE ŞARJ İSTASYONLARI

İlçe meydanları ve parklarımıza herkesin kolayca erişebileceği ücretsiz internet ve telefonlarını şarj edebilecekleri “Şarj İstasyonları” kuracağız.

Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*