CHP’li İBB yönetimi hafriyat döküp kapatmıştı! Murat Kurum’dan Çekmeköy’e metro sözü


ŞEHİT PİLOT EMNİYET AMİRİ GÜLEN İLE ANISINI ANLATTI

Ardından sahnede katılımcılara hitap eden Kurum, Irak’ın kuzeyinde şehit olan Piyade Uzman Çavuş Kadir Dingil ve Gaziantep’teki helikopter kazasında şehit olan Pilot Emniyet Amiri Cemil Gülen ile Sözleşmeli Pilot Levent Öztürk’ün ailelerine başsağlığı diledi.

Kurum, şehit Gülen’in Bozkurt’taki sel afetinin yaşandığı dönemde arama, kurtarma çalışmalarına katılmak ve vatandaşlara yardım etmek için kullanılan bir helikopterin pilotu olduğunu, birlikte o dönemde çalıştıklarını anlattı. Milletin yanında olan Gülen’in güvenlik için mücadele ettiğini dile getiren Kurum, acı haberi aldığında çok üzüldüğünü ifade etti.

Murat Kurum, 3. Hamsi Festivali’nin Karadeniz Bölgesi’nin gelenek ve göreneklerini tanıtmak amacıyla yapıldığını belirterek “Karadeniz demek, delikanlılık, vatan sevdası, sığınılacak liman, omuz verilecek dost, çevik ve güçlü bir milli irade demektir.” dedi.

Bir bayramı Rize’de geçirdiğini anlatan Kurum, “İnsan bayramı memleketinde geçirir, öyle değil mi? Annesiyle babasıyla geçirir. İşte o bayramda ben Rizeli kardeşlerimle oradaki annelerimizle babalarımızla birlikte geçirdim. Çünkü bir sel olmuştu, bir afet olmuştu. Bayram namazını beraber kıldık. Orada tüm kardeşlerimizle bir aradaydık. O yüzden Rize benim memleketimdir, Rizeli kardeşlerim hemşehrimdir. Ülkemizin 81 ili benim hemşehrimdir.” diye konuştu.

Kurum, Karadeniz’de yapımı tamamlanan ve devam eden projeleri anlatarak “Karadeniz’de ayak basmadık tek bir dağ, tek bir tepe, tek bir yayla dahi bırakmadık.” ifadelerini kullandı.Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*