Soyer, Özel’in çalışma teklifini neden reddetti?


KAYNAKMilliyet

Yeniden aday gösterilmeyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Ankara’daydı. CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile görüştü. Özel’in kendisine yönelttiği teklifleri ise kabul etmedi.

CHP yerel seçim mesaisinde İzmir Büyükşehir Belediyesi başkan adayını belirlemeyi uzun süre bekletmiş, aday belirleme sürecinde Tunç Soyer için memnuniyet anketi yaptırılmıştı. Sonrasında Karşıyaka belediye başkanı Cemil Tugay aday gösterildi. Gözler ise hep Tunç Soyer’deydi. Aday olmayacağı belli olduğunda yaptığı paylaşımında aday belirleme sürecinde eksik ve hata olduğunu söyledi.

Yaklaşık iki hafta sonra Özgür Özel’in talebi ile Tunç Soyer, CHP genel merkezine geldi. O görüşmede Soyer, Özel’in farklı alanlarda birlikte çalışma teklifini kabul etmedi. Özel’e İzmir’deki yerel seçim ile ilgili endişelerini, görüş ve önerilerini iletti Soyer.

Peki Soyer, Özel’in teklifini neden kabul etmedi? Milliyet gazetesine konuşan Soyer, “Şu anda benim böyle bir gündemim yok. İzmir ile ilgili, yerel seçimlerle ilgili emek veriyoruz, kafa yoruyoruz” dedi.Source link

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*